PAKETLEME MAKİNELERİ / Otomatik Shrink Makineleri

PRATIKA 56 otomatik shrink makine hattı, sıcaklıkla büzüşen plastik filmlerle yapılan otomatik paketleme alanında üstün Minipack-torre teknolojisinin bir sentezidir.

Tüm modeller, her defasında daha yüksek performans ve kullanım kolaylığı ilkelerine dayanmış, dikkatli pazar araştırmalarının sonucu ortaya çıkarılmıştır. Ürün yelpazesi, sahip oldukları yüksek teknoloji ve güvenilir donanımlarının yanı sıra, her biri değişik paketleme ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı özelliklerle donatılmış olan modellerden oluşmuştur.

Tüm modeller, hem elektrik hem elektronik komponentleriyle, güvenilirlik ve dünya çapında yedek parçaya erişebilirlik kolaylığını garanti eden Schneider Electric ürünleri ile donatılmıştır.

PRATIKA 56'nın tüm modelleri, ek giriş ve/veya çıkış konveyör bantları ile bağlantı imkanına sahiptir. Bu konveyörler bakım işlemlerinin rahatlığı için, kolayca sökülüp takılabilmekte ve aynı zamanda bir shrink tüneli ile kombine edilebilmektedir. Standart konveyör bantları yürürlükte olan en katı gıda yönergeleri (FDA) ile dahi uyumlu olup tamamen anti-statiktir.

Tüm modeller, sahip oldukları yüksek teknoloji aygıtları, fonksiyonları ve kanıtlanmış kalite ve güvenlik standartları ile övünç kaynağı olmuştur. Bunlardan bazıları, makine çalıştırıldığında yerine getirilen otomatik hata kontrolü, arıza durumlarında hatanın kolay teşhisi ve çözüme yönelik tümleştirilmiş anlık yönlendirmeler, ethernet arabirimi, daha fazla film tasarrufu için film gerginlik ayarı ile donatılmış mikro-delici aygıtı, giriş ve çıkış konveyör bantlarının hızlarını ayarlamayı sağlayan bir invertör, elektronik bir döngü sayacı ve makine operatörünün güvenliğini sağlayan bir dizi mantık kontrol aygıtları.

PRATIKA 56 otomatik paketlemede, güvenilirlik ve esnekliği garanti eden kesin çözüm; kullanım kolaylığından ödün vermeden yüksek performans ihtiyacı duyanlar içinse başlıca gerekliliktir.